Forever Calcium - suplement diety

0 (0)
Dostępność W sprzedaży
Cena 117,00 zł
Kod produktu 206
 • Wysyłka 24 godziny
 • Opakowanie 90 tabletek
 • Forever Living Products
 • Tabletki z wapnem, magnezem i wit. D

  Jest to nowoczesna odżywka wapniowa dla kości. Forever Calcium jest produktem, w którym połączono wapń z magnezem i witaminą D3 w doskonałych proporcjach. Maksmalne wchłanianie wapnia jest także zapewnione przez jego nieorganiczno-organiczne połączenie (cytrynian wapnia), o znanej i dokładnie przebadanej biodostępności. Produkt jest wskazany szczególnie w okresie intensywnego wzrostu, a także w wieku dojrzałym.

Forever Calcium

Długość naszego życia i nasze zdrowie zależą od tego, jak troszczymy się o organizm. Kiedy chcemy poprawić ogólną kondycję, większość z nas koncentruje się na układzie krwionośnym i mięśniach, a tylko niewielu pamięta o tym, by zadbać o fundament zdrowia fizycznego i aktywnego stylu życia, czyli o kości. Stanowią one podstawę wszystkich pozostałych układów naszego ciała. Brak silnych kości sprawia, że nawet najprostsze czynności mogą powodować złamania i zwichnięcia.

W jaki sposób możemy cieszyć się zdrowymi kośćmi przez całe życie? Kluczem jest najobficiej występujący w naszym organizmie składnik mineralny: WAPŃ, który stanowi podstawę Forever Calcium.

Wapń jest jednym z najważniejszych minerałów budujących nasz organizm. Stanowi około 2% masy Twojego ciała! Najwięcej, bo prawie 99% tego pierwiastka buduje ludzki układ kostny (w tym również zęby). Pozostały 1% musi być stale dostarczany krwi i tkankom. Jest on bardzo istotny, a jego źródłem może być albo nasza dieta, albo właśnie kości.

Jeśli chcemy, aby ilość wapnia niezbędna w kościach pozostała nienaruszona, musimy co dzień spożywać odpowiednią ilość tego minerału. Jednak dla większości z nas dieta obfita w wapń (nabiał, soja, orzechy) jest albo niesmaczna, albo niepraktyczna. Co więcej, większość spożywanych przez nas pokarmów pozbawiana jest naturalnego wapnia w trakcie nowoczesnych procesów przetwórczych. Właśnie z tych powodów wapń, tuż obok żelaza, wymieniany jest często jako minerał, którego niedobór jest największy w diecie współczesnych, dorosłych kobiet.

Oprócz kłopotów z tworzeniem i regeneracją kośćca, niedobór wapnia powoduje zaburzenia przewodzenia impulsów nerwowych, krzepliwości krwi, pracy mięśni i wydzielania niektórych hormonów, np. insuliny.

Badania wykazują, że ponad 75% żyjących współcześnie ludzi spożywa za mało wapnia w swojej dziennej diecie. Efektywne uzupełniane niedoborów tego pierwiastka to takie, w czasie którego wapń wprowadzony jest do organizmu razem z innymi substancjami (zwłaszcza z witaminą D3 i magnezem), które umożliwiają jego przyswajanie i biologiczne wykorzystanie.

Istnieją co najmniej dwie grupy społeczne, które powinny bardzo starannie dbać, aby wapń i inne składniki nie uciekały im z kości, osłabiając ich strukturę:
 1. Aktualnie rosnący, czyli nastolatki.
  Młodzież obecnie rośnie szybciej niż np. jeszcze dwa pokolenia temu. Nie jest to zjawisko naturalne. Śmiało można powiedzieć, że nastolatki rosną teraz szybko i niestarannie. No bo jak może zbudować zdrowy kościec ktoś, kto w czasie lata potrafi wystrzelić w górę i o 15 cm, a w modnym młodzieżowym jedzeniu wapnia jak na lekarstwo? W dodatku nasze nastoletnie pociechy mają fatalny zwyczaj wypijania dużych ilości słodkich napojów gazowanych, w których zawarte są związki fosforu, dodatkowo jeszcze "kradnące" wapń z rosnących kości?


 2. Ludzie dojrzali, którzy zbyt łatwo tracą masę kostną.
  U niektórych osobników po czterdziestce masa kostna topnieje w szybkim tempie. Każde histeryczne odchudzanie, każdy okres nadmiernego obciążenia stresem sprawia, że organizm bez żadnych oporów sięga do kości jak do spiżarni, gdzie tkwią zgromadzone przez lata zasoby mineralne. Kiedyś osteoporoza była chorobą staruszków, obecnie badania densytometryczne wykazują, że kości jak pumeks miewają już i trzydziestolatkowie! Kryzys rozpoczyna się w okresie meno- lub andropauzy. Co z tego wynika - wszyscy widzą. Coraz więcej ludzi ze sztucznymi stawami biodrowymi, złamania, które nie chcą się zrastać, plaga groźnych urazów szyjki kości udowej u coraz młodszych osobników. Każdy osobnik dojrzały ma wobec swoich kości twardy obowiązek: trzymać w nich każdą wbudowaną tam cząsteczkę wapnia i nie oddać jej za nic!
Forever Calcium jest takim właśnie produktem, w którym połączono wapń z magnezem i witaminą D3 w doskonałych proporcjach. Maksymalne wchłanianie wapnia jest także zapewnione przez jego nieorganiczno-organiczne połączenie (cytrynian wapnia), o znanej i dokładnie przebadanej biodostępności.

Codzienne zażywanie Forever Calcium zapewnia mocne, trwałe kości, zdrowe zęby, lepsze funkcjonowanie przemiany materii i układu nerwowego, zwiększoną odporność na infekcje. Produkt jest wskazany szczególnie w okresie intensywnego wzrostu, a także w wieku dojrzałym, jako profilaktyka osteoporozy i osteomalacji.

Zastosowanie:
 • Wapń dostarczany jest w postaci ORGANICZNEJ
 • Zawiera dodatek magnezu, bez którego wapń nie zostanie wprowadzony do kości
 • Zawiera niewielki dodatek kościotwórczej witaminy D3 (cholekalcyferolu)
 • Wzmacnia kości i zęby
 • Znakomite uzupełnienie codziennej diety, często zbyt ubogiej w ten ważny pierwiastek
Składniki:
Wapń (diglicynian wapnia), węglan wapnia, magnez (tlenek magnezu); stabilizatory: celuloza mikrokrystaliczna, dwutlenek krzemu, substancja przeciwzbrylająca - sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowiona; witamina C (L-askorbinian wapnia); magnez (diglicynian magnezu); substancja przeciwzbrylająca - kwas stearynowy; cynk (diglicynian cynku); substancja glazurująca - karboksymetyloceluloza; dekstryna; mangan (diglicynian manganu); miedź (diglicynian miedzi); naturalny aromat waniliowy; glukoza; średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe; witamina D (cholekalcyferol); substancja glazurująca - cytrynian sodu.

Wartość odżywcza 4 tabletek% dziennego zapotrzebow.
Wapń 800 mg100 %
Magnez300 mg80 %
Witamina C80 mg100 %
Cynk6 mg60 %
Mangan2 mg100 %
Miedź1000 mcg100 %
Witamina D5 mcg100 %

Sposób użycia:
Dorośli 4 tabletki dziennie, lub wg zaleceń.

Nie należy odstawiać tradycyjnych leków bez konsultacji z lekarzem.
Wszystkie artykuły prezentowane na stronach sklepu www.eVera.pl służą jedynie celom informacyjnym. Zawarte w nich wiadomości nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem.

Recenzje produktu

Ten produkt nie ma jeszcze recenzji.

Dodaj recenzję

Forever Calcium - suplement diety

Zapytaj o przedmiot

Forever Calcium - suplement diety